Güncel Haberler

Güncel Haberler, Teknoloji haberleri ve Savunma Sanayi Haberleri

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Eyüpsultan’da hafriyat kamyonunun devrilmesi sonucu yol İstanbul Havalimanı istikametinde trafiğe tamamen kapandı. Alınan bilgiye göre, Eyüpsultan’da Hasdal Kemerburgaz yolunda seyir halindeki hafriyat yüklü kamyonun sürücüsü henüz bilinmeyen nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan kamyon devrildi. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle trafik İstanbul Havalimanı istikametinde tamamen durdu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları ilk müdahalenin ardından hastaneye götürdü.

Kaza yapan kamyonun olay yerinden kaldırılması için çalışmalar sürüyor.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından milli projenin gelişimine ilişkin bilgi ve görselleri paylaştı.

Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'da milli uçan araba müjdesi geldi. TEKNOFEST'te ilk uçuşu gerçekleştirebilmek için çalışmaların devam ettiğini belirten Bayraktar takipçilerinden prototipin boya alternatifleri için yardım istedi. Bayraktar iniş takımlarının tasarımlarının değiştiğini de söyledi. İşte Bayraktar'ın o paylaşımları...

Adı Cezeri olacak

Milli Uçan Otomobil'in modern mekaniğin babası kabul edilen, Artuklu Sarayı'nın 26 yıl başmühendisliğini yapan Ebû’l İz İsmail İbni Rezzaz El Cezeri'den ilham alınarak CEZERİ olarak belirlenmesi dikkati çekti.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Geçen hafta eşi Amine Gülşe ve Sead Kolasinac ile Londra’da bıçaklı saldırıya uğrayan Mesut Özil, bir daha aynı tatsızlıkların yaşanmaması için önlemlerini aldı. ngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'de forma giyen Mesut Özil'e, İngiltere'nin başkenti Londra'da bıçaklı saldırı girişiminde bulunuldu. Londra'daki bıçaklı saldırı esnasında korku dolu anlar yaşayan futbolcu Mesut Özil, eşi ve kendi için güvenlik önlemlerini artırdı.

Mesut Özil, eşine özel koruma tuttu Amine Gülşe ile birlikte yaşadıkları Londra’daki evlerinin önüne özel korumalarla adeta güvenlik çemberi kurduran başarılı futbolcu, eşine de rahat bir alan yaratıyor. Olay esnasında arabanın içinde korku dolu anlar yaşayan Amine Gülşe’nin bir kez daha aynı durumla karşılaşmasını istemeyen Mesut Özil, eşine özel koruma tuttu.

Bir an olsun yalnız bırakmayacak Yakın koruma, Mesut Özil’in antreman, kamp ve deplansmanlar dolasıyla evde olamadığı zamanlarda Amine Gülşe’yi bir an olsun yalnız bırakmayacak. Güzel oyuncu, nereye giderse gitsin koruması ona eşlik edecek.

Arsenal Teknik Direktörü Unai Emery, Emirates Cup kapsamında karşılaştıkları Olimpique Lyon maçında geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Kolasinac ve Mesut Özil'in oynatmama nedenine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Olimpique Lyon'a 2-1 yenildikleri maç sonrasında kameraların karşısına geçen İspanyol teknik adam, geçtiğimiz günlerde Londra'da bıçaklı saldırıya uğrayan Sead Kolasinac ve Mesut Özil'in zihinsel olarak hazır olmadıklarını söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini; "Sabah buraya geldiler; ancak maçta oynamak için hazır değillerdi." şeklinde ifade Emery şöyle devam etti; "Takımda her oyuncu çok önemli; fakat gelişen koşullar oranında oyuncular konusunda bir karar vermemiz gerekir. Oynamak için zihinsel olarak yüzde 100 hazır değillerdi. Bu çok kişisel bir durum ve şimdi en önemli şey iyi hissedebilmeleri, güvende hissedebilmeleri, aileleriyle sakinleşebilmeleri."

"Kolasinac ve Mesut ile konuştuğunu, aileleriyle dinlenmeye devam etmelerinin en iyisi olduğuna karar verdiğini" dile getiren Emery sözlerini şu şekilde noktaladı; "Umarım birkaç gün içerisinde takımla yeniden çalışmalara başlayacaklar. Onları her gün takip edeceğiz, yarın nasıl olduklarını tekrar kontrol edeceğiz.”

Sead Kolasinac ve Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde Londra'da alışveriş yaptıkları esnada bıçaklı bir saldırıya uğramışlardı. Kolasinac'ın park halinde arabayı çalmaya çalışan saldırganları korkutup kaçırması sonucu, olay büyümeden sona ermişti. Kimsenin yaralanmadığı olay kapsamında açılan geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

TÜİK verilerine göre Mayıs ayında İşsizlik oranı 3,1 puanlık artış ile %12,8 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 21 bin kişi artarak 4 milyon 157 bin kişi oldu.

Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 3,4 puanlık artış ile %15,0 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 5,5 puanlık artış ile %23,3 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 3,2 puanlık artış ile %13,1 olarak gerçekleşti.

İstihdam oranı %46,1

İstihdam edilenlerin sayısı 2019 yılı Mayıs döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 869 bin kişi azalarak 28 milyon 269 bin kişi, istihdam oranı ise 2 puanlık azalış ile %46,1 oldu.

Bu dönemde, tarım sektöründe çalışan sayısı 307 bin, tarım dışı sektörlerde çalışan sayısı 562 bin kişi azaldı. İstihdam edilenlerin %18,3'ü tarım, %19,6'sı sanayi, %5,5'i inşaat, %56,6'sı ise hizmet sektöründe yer aldı. Önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında tarım sektörünün istihdam edilenler içindeki payı 0,5 puan, inşaat sektörünün payı 1,7 puan azalırken, sanayi sektörünün payı 0,1 puan, hizmet sektörünün payı 2 puan arttı.

İş gücüne katılma oranı %52,9 oldu

İşgücü 2019 yılı Mayıs döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 152 bin kişi artarak 32 milyon 426 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise 0,4 puanlık azalış ile %52,9 olarak gerçekleşti. Aynı dönemler için yapılan kıyaslamalara göre; erkeklerde işgücüne katılma oranı 0,9 puanlık azalış ile %71,7, kadınlarda ise değişim göstermeyerek %34,4 olarak gerçekleşti.

Kayıt dışı çalışanların oranı %34,4 olarak gerçekleşti

Mayıs 2019 döneminde herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,7 puan artarak %34,4 olarak gerçekleşti. Tarım dışı sektörde kayıt dışı çalışanların oranı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,4 puan artarak %22,8 oldu.

Kamu istihdamı % 10,6 arttı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın derlediği verilere göre, 2019 yılı II. döneminde toplam kamu istihdamı 2018 yılının aynı dönemine göre %10,6 oranında artarak 4 milyon 570 bin kişi oldu.

Mevsim etkisinden arındırılmış istihdam oranı %45,4, işsizlik oranı %14,0 oldu

Mevsim etkisinden arındırılmış istihdam bir önceki döneme göre 137 bin kişi azalarak 27 milyon 876 bin kişi olarak tahmin edildi. İstihdam oranı 0,3 puan azalarak %45,4 oldu.

Mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı bir önceki döneme göre 38 bin kişi artarak 4 milyon 527 bin kişi olarak gerçekleşti. İşsizlik oranı 0,2 puan artarak %14,0 oldu.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Galatasaray'ın antrenmanına katılan Abdurrahim Albayrak'ın saha kenarında telefonla konuşmasına atıf yapan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, "Akşam biri geliyor" diye espri yapması basın mensuplarını güldürdü.

Galatasaray Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına devam etti. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, transfer haberlerinden dolayı basın mensuplarına takıldı. 

Galatasaray Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına devam etti. Avusturya'nın Tirol bölgesine bağlı Seefeld kasabasında 17 Temmuz'dan bu yana kamp yapan sarı-kırmızılı ekip, kampın son antrenmanını gerçekleştirdi.

Teknik direktör Fatih Terim yönetimindeki antrenman çabukluk ve kondisyon çalışmasıyla başladı. Ardından 2 gruba ayrılan futbolcular, ikişerli olarak kafalarının arasında top taşıdı, ardından el ele tutuşarak top sürdü. Bu sırada futbolcular arasındaki yarışma ve rekabet renkli görüntüler oluşturdu. Yarışmayı kazanan sarı-kırmızılı oyuncular, büyük sevinç yaşadı.

Daha sonra 3 grup halinde top kapma çalışması gerçekleştiren futbolcular, idmanın ana bölümünde dar alanda çift kale maç yaptı. İdman, şut çalışmasıyla sona erdi.

Galatasaray, yeni sezon hazırlıkları kapsamında yarın Fransa'nın Bordeaux takımıyla yapacağı hazırlık maçıyla kampı tamamlayarak Türkiye'ye dönecek.

Terim'den hareketli oyun uyarısı

Fatih Terim, çift kale maç sırasında futbolcularını hareketli olmaları yönünde sık sık uyardı.

Tecrübeli teknik adam, uyarılarının sonunda sahada yürüyen futbolcular olması üzerine farklı bir uygulamaya gitti. Terim, yürüyen futbolcu görmesi durumunda, yürüyen futbolcuların isimlerini söyleyip oyunu durdurarak topu diğer takıma verdi.

Albayrak antremanı izledi

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da antrenmanı izledi. Avusturya'ya 2 gün önce gelen Albayrak, akşam gerçekleştirilen antrenmanı saha kenarından takip etti. Abdurrahim Albayrak'ın saha kenarında sık sık telefon görüşmesi yapması dikkati çekti. Terim'den transfer göndermesi Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, transfer haberlerinden dolayı basın mensuplarına takıldı. Antrenman öncesi Abdurrahim Albayrak ile basın mensuplarına ayrılan yere gelen Terim, muhabirlerin aktardığı transfer haberleriyle ilgili espriler yaptı. Albayrak'ın bir ara basın mensuplarından uzaklaşarak telefonla konuşması üzerine tecrübeli teknik adam, esprili bir şekilde, "Akşam biri geliyor." dedi.

Fatih Terim ayrıca futbolcularıyla da keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Martin Linnes'in omzuna kolunu atan Terim, Ryan Babel'in pembe saçlarıyla ilgili konuştu. Fatih Terim, antrenman sırasında bazı genç futbolculara moral verip desteklerken, hata yapan gençleri de uyardı.

İdman sırasında kayarak düşen Erencan Yardımcı'ya "Haydi oğlum, haydi aslanım." diye moral veren Terim, top kaybı yapan Metehan Mertöz'e de "Tamam oğlum. Kaybetme, daha garanti, daha net." ifadeleriyle destek oldu.

Fatih Terim, çift kale maç sırasında hareketsiz gördüğü Mustafa Kapı'ya ise "Mustafa daha 17 yaşında. Yürüyor ama öğrenecek." diye seslendi. Terim, Ali Yavuz Kol'a da sık sık uyarılar yaptı.

logo beyaz

Bilişim Haberleri, internethaber.com ve lalegulhaber.com.tr sitesinden alınmaktadır

© 2019, Teknobil Haber, Akweb Bilişim Projesidir
Hosting - Kiralık sunucu

İletişim Bilgileri

Sitemiz hakkında reklam, şikayet ve öneriler için aşağıdaki iletişim adreslerimiz ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gönderdiğiniz maillere maksimum 1 hafta içerisinde yanıt vermekteyiz.

- 0541 272 3056 - info@akwebbilisim.com

- İletişim Bilgileri  - Site Haritası